Generální partner

ČESKÁ POŠTA

2020

Celosvětová situace a všudypřítomná opatření zaručující zabránění šíření epidemie COVID-19 měly za následek zrušení plánovaných mezinárodních turnajů a česká reprezentace, tak pouze uspořádala dvě reprezentační soustředění. První proběhlo v únoru v Kutné Hoře, druhé potom po několika odkladech v říjnu na pražském Radotíně.

V roce 2020 má reprezentace naplánováno několik víkendových soustředění, jak pro stále členy A-týmu, tak i pro nováčky. Vrcholem by měly být dva mezinárodní turnaje. Prvním je švýcarské Sviss Wheely open, kde obhajují naši reprezentanti druhé místo a druhým turnajem by měl být na podzim druhý ročník French Open v Bourges.

2019

Čeští florbalisté na vozíku ovládli mezinárodní turnaj ve francouzském Bourges. Ve všech sedmi zápasech zvítězili a během soutěže si nenechali dát ani jednu branku. Finálovým soupeřem českého týmu byla reprezentace Švýcarska. Zápas se hrál na 3×20 minut. Češi se po výsledku 6:0 mohli radovat z prvenství. 

Informace o turnaji:

 

Reprezentace vybojovala na Paragames Breda stříbrné medaile poté, co po veliké boji prohrála ve finále se švédskou reprezentací 4:6.

Informace o turnaji:

 

Česká reprezentace pokračuje v pravidelných soustředěních.

Příprava reprezentace je směřována k dvou mezinárodním turnajům - Paragames Breda a 1st French Open v Bourges.

 

2018

V rámci MS ve florbalu 2018, které se konalo první prosincový týden v Praze, se v O2 Aréně o přestávce finálového zápasu představila přes zaplněnou halou česká a švédská reprezentace. Utkání skončilo před bouřlivou kulisou nerozhodně 1:1

U příležitosti MS ve florbale 2018 které se konalo v Praze, pozvala česká reprezentaci švédskou reprezentaci k sehraní dvou přátelských utkání na Třebešíně. Češi jednou zvítězili a jednou prohráli

Na turnaji Swiss Wheely Open česká reprezentace ve finále podlehla Švédsku a z turnaje si odváží stříbrné medaile.

2017

V rámci reprezentace proběhly dvě reprezentační soustředění. 

V červnu 2017 si česká reprezentace odváží z turnaje Paragames Breda stříbrné medaile.

2016

Pod vedením nového trenérského dua Vladimír Mařík a Tomáš Pek česká reprezentace vyhrává turnaj Swiss Wheely Open. Ve finálovém zápase poráží holandskou reprezentaci a končí na prvním místě.

Na začátku září se reprezentace účastní turnaje Polish Open, který je určen pro národní florbalové týmy. V rámci turnaje poráží česká reprezentace Polsko.

Po šesti letech se do České republiky vrací 4 nejlepší reprezentace světa na turnaj European Wheelchair Floorball, který pořádá ČFFV. Na tomto turnaji končí česká reprezentace na druhém místě po finálové prohře proti Švédsku.

2015

Rok 2015 je pro českou reprezentaci florbalu vozíčkářů přelomovým rokem. Po téměř sedm letech v české reprezentaci ukončil své působení Petr Koutný, který dokázal s českým týmem vybojovat několik medailových umístění. Na jeho místo, na základě výběrového řízení, byl novým reprezentačním trenérem zvolen Vladimír Mařík. Vzhledem k tomu, že českou reprezentaci v tomto roce čekají dva mezinárodní turnaje, byla nastavena pravidelná reprezentační soustředění.

V polovině roku 2015 získala česká reprezentace florbalu vozíčkářů významného partnera a sponzora – sportovně charitativní závod Diamond Race. Díky výrazné finanční podpoře může trenérské duo Vladimír Mařík a Tomáš Pek kvalitně připravovat reprezentaci na nadcházející turnaj Paragames Breda. 

V září se koná opět po dvou letech v Holandsku Paragames Breda, kde naše reprezentace končí na třetí místě.

V dubnu se pod vedením nového trenéra Maříka vydává česká reprezentace do Švýcarska, kde se v Nottwilu koná první ročník Swiss wheely open, česká reprezentace končí na druhém místě.

2013

Po roční pauze se česká reprezentace představila v roce 2013 hned dvakrát.

V dubnu 2013 přijala holandská reprezentace pozvání České federace florbalu vozíčkářů ke dvěma víkendovým přátelským utkáním. Tato utkání se odehrála na hale VŠE Na Třebešíně. Třešničkou na dortu byla navíc exhibice vozíčkářského florbalu před zraky více jak 10 000 diváků v rámci Superfinále florbalu v pražské O2 Areně. Tato vzájemná utkání měla prověřit připravenost a kvalitu obou týmů před nadcházejícím turnajem Paragames, který proběhl říjnu 2013 v Bredě v Holandsku. Z obou těchto vzájemných utkání vyšla nakonec jako vítěz reprezentace Holandska.

V říjnu 2013 se česká reprezentace za podpory České pojišťovny, České florbalové unie, firmy Salming a ČSTPS podruhé představila na Paragames Breda (poprvé v roce 2011). V rámci Paragames se představilo rekordních 7 zemí včetně úplného nováčka a prvního mimoevropského týmu – Kanady. V základní skupině turnaje sehrál český tým pod vedením Petra Koutného šest náročných utkání s Německem, Belgií, Holandskem, Švédskem, Švýcarskem a Kanadou. V semifinálovém zápase zazářil český tým v utkání s Holandskem a oplatil tak Oranjes prohru z dubnového střetnutí v Praze. Ve finále česká reprezentace nestačila na favorizované Švédsko a podruhé si s Paragames Breda odvezla stříbrné medaile.

2011

Říjen - mezinárodní turnaj Paragames Breda v Holandsku.

Český tým pod vedením trenéra Petra Koutného získává stříbrné medaile.

2010

Začátkem roku 2010 má reprezentace florbalistů na kolech prvního partnera a to firmu RKG, která je výhradním dodavatelem sportovních vozíků. Naši reprezentanti tak mají možnost zkvalitnit svoji hru díky nejlepším vozíkům na světě. Začátkem léta 2010 se uskutečnil v České republice první mezinárodní turnaj pěti národů. Do této ojedinělé události vstupuje reprezentace se značkou sportovního florbalového vybavení Salming, která se stává dalším partnerem naší reprezentace. Na mezinárodním turnaji se náš národní tým neztratil a odvezl si stříbrné medaile po finálové bitvě se Švédským výběrem.

2009

V roce 2009 jsme byli na oplátku pozvání do švédského Göteborgu na přátelské zápasy. Na tyto zápasy jsme z finančních důvodů vyrazily jen se šesti hráči a jedním brankářem, ale o to s velkou chutí Švédům vrátit domácí porážky z Prahy. Oba zápasy byli podstatně vyrovnanější než posledně v Praze. První jsme prohráli 2:4, ale ve druhém zápase jsme vyhráli 4:2. Reprezentace je stále bez finančních zdrojů a tak si většinu nákladů platí hráči sami.

2008

Česká reprezentace vznikla v roce 2008 před mistrovstvím světa mužů, které se právě konalo v Praze. Prvním trenérem národního týmu vozíčkářů se stal vele-zkušený Petr Koutný. Při této ojedinělé události jsme pozvali švédskou reprezentaci na dva přátelské zápasy. Švédská návštěva byla zakončena exhibicí při finále MS (před zraky téměř 15.000 diváků). Oba přátelské zápasy jsme prohráli (2:5 a 3:12), byla to tvrdá lekce od zakladatelů tohoto sportu.

 

 

Generální partner

ČESKÁ POŠTA

 

Podporují nás

      Jak získat slevu 50%? Klikni... 
ČESKÝ FLORBAL